Trudi - informacje o marce

zabawki trudi

1954

Spółka Trudi została założona w Tarcento (Udine). Pierwsze zabawki zostały stworzone dla zabawy, ale z wielką pasją przez Panią Trudi Müller Patriarca, kiedy była jeszcze nastolatką. Początkowo zaczęła szyć za pomocą tylko igły i nici oraz skrawków materiałów słodkie, małe zwierzątka dla siebie i swoich przyjaciół. Dorastając Trudi dalej rozwijała swoją pasję, która przemieniła bajkę w prawdziwy przedsiębiorczy sukces. 


1960

Zabawki Trudi podbijają rynek włoski. Styl Trudi cechuje wysoka jakość, piękno, innowacja i dbałość o najmniejszy szczegół. Innowacyjne materiały składają się na estetykę produktów, nieprzyjemny moher został zastąpiony miękką bawełną, a twarda słoma została zastąpiona jej imitacją wykonaną z wełny, tworząc zabawkę łatwą do utrzymania w czystości oraz niezwykle przyjemną w dotyku.


1980

Trudi rozwija się i staje się renomowaną marką. Kolekcje miniaturek „Trudini” oraz „Mini Trudini” zaczynają być wprowadzane na rynek, stają się prawdziwie łakomym kąskiem dla kolekcjonerów oraz dzięki współpracy z innymi firmami trafiają do marketów. Pod koniec lat 80’ dzięki innowacjom marka ta zaczyna współpracować z rynkiem odzieżowym tworząc pacynki, kukiełki i materiały eko-futrzane potrzebne do przedstawień.


1990

Trudi staje się popularne również za granicą. Zabawki są eksportowane do krajów takich jak Niemcy czy Hiszpania. Strategią dywersyfikacji Trudi jest podjęcie współpracy z marką Sevi, najstarszą marką w Europie produkującą drewniane zabawki. Trudi otrzymuje certyfikat ISO 9001 co udowadnia, że prowadzi w testach standardów jakości.

W 1992 „Słodka Kolekcja” – najmniejsze zabawki na świecie- wkraczają na rynek w postaci 9-cio centymetrowych wszystkich typów zwierzątek.

W 1996 firma Walt Disney podpisują umowę licencyjną z Trudi na produkcję i sprzedaż zabawek Disneya na terenie całej Europy. Współpraca z Warner Bros również rozpoczyna się w tym samym okresie czasu.


 

TRUDI - ŚWIAT BEZPIECZEŃSTWA I JAKOŚCI 


Ciągły rozwój twórczy i bardziej zaawansowane technologiczne badania pozwoliły Trudi zaoferować zabawki miękkie i wysokiej jakości z dopracowaną konstrukcją. Produkty stworzone zostały przez najbardziej precyzyjne systemy produkcyjne, aby zapewnić naszym klientom pełne bezpieczeństwo. Prototypy Trudi są w całości wykonane ręcznie w oparciu o wykroje przygotowane przez projektantów, następnie są one szyte, wykańczane, kontrolowane i szczotkowane ręcznie. Używane są tylko ognioodporne i nietoksyczne surowce najwyższej jakości. Każda część tekstylna wewnątrz zabawki zaszyta jest w worek wykonany z tkaniny, aby zapobiec wypadnięciu. Każdy produkt jest sprawdzany z detektorem metalu, który identyfikuje obecność jakichkolwiek metalowych części, nawet jeśli wskaźnik jest skrajnie mały (1,5 mm). Ponadto, laboratoria zewnętrzne przeprowadzają serię badań na zastosowane części, w tym na zastosowanie barwników azowych. Wszyscy dostawcy pracujący dla Trudi są zobowiązani podpisać kodeks etyczny spółki.


Trudi zabawki

pixel